ЗНО


    ЯКІ ВИДИ ЗАВДАНЬ БУДУТЬ НА ЗНО З БІОЛОГІЇ У 2024 РОЦІ?

    Основна сесія НМТ з біології у 2024 році відбудеться у травні. Структура предметних тестів не зміниться порівняно з попереднім роком. Усього на абітурієнта чекає 30 тестових питань різних форматів:

    24 завдання з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів;

    4 завдання на встановлення відповідності;

    2 завдання з вибором 3-х правильних відповідей з 3-х груп запропонованих варіантів (з кожної групи варіантів відповідей треба вибрати один правильний).

    З огляду на безпекову ситуацію учні складають НМТ з чотирьох предметів в один день. На виконання усіх завдань буде 4 години, тобто по 60 хвилин на кожну дисципліну. Інформацію про результати основної сесії НМТ за шкалою 100–200 балів вступники дізнаються до кінця травня 2024 року. Результати додаткової сесії стануть відомі через 2 тижні після проведення тестування. 

    Підготовка до ЗНО з біології має бути регулярною та структурованою. Повторювати матеріал в хаотичному порядку – марна трата часу. Ви повинні не просто читати підручник, а відповідати на проблемні запитання і виконувати багато практичних завдань.

ЯКІ ТЕРМІНИ ТА ПОНЯТТЯ СЛІД ПОВТОРИТИ ПІД ЧАС ПІДГОТОВКИ ДО ЗНО З БІОЛОГІЇ?

    Програма НМТ з біології охоплює 5 розділів. Ось теми з біології, завдання з яких будуть на НМТ у 2024 році: 

    Розділ 1: Хімічний склад, структура і функціонування клітин. Реалізація спадкової інформації;

    Розділ 2: Закономірності спадковості і мінливості;

    Розділ 3: Біорізноманіття;

    Розділ 4: Організм людини як біологічна система;

    Розділ 5: Основи екології і еволюційного вчення.

    Мультитест 2023: біологія



      Інформація ЗНО 2022 на сайті https://testportal.gov.ua/bio/ та https://testportal.gov.ua/him/

Тести ЗНО-2020

Основне Пробне ЗНО - 2019

ОСНОВНЕ ПРОБне ЗНО-2018

Відповідно до Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України, 2018 року для вступу до вищих навчальних закладів зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання 2016, 2017 та 2018 років. З англійської, іспанської, німецької та французької мов прийматимуть результати лише 2018 року. Результати 2018 та попередніх років стануть непорівнювальні й це пов’язано з тим, що змінено формат сертифікаційної роботи з іноземної мови.
Новації тестів з англійської, іспанської, німецької та французької мов:
1) додано частину «Розуміння мови на слух», яка передбачатиме прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань;
2) збільшено кількість завдань – 59 та тривалість тесту (150 хвилин);
3) учасники, які оберуть іноземну мову як предмет державної підсумкової атестації, отримають результат ДПА (за шкалою 1–12) залежно від рівня, на якому вони цю мову вивчали:
  • для тих, хто вивчав мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання всіх завдань;
  • для тих, хто вивчав мову на рівні стандарту або академічному, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань 1–32 і 49–59.
Учасники, яким іноземна мова потрібна для вступу до вищих закладів освіти, мають виконувати усі завдання тесту, незалежно від рівня, на якому вони цю мову вивчали. Результати зовнішнього незалежного оцінювання (за шкалою 100–200) буде визначено за результатом виконання всіх завдань тесту.
Зміст і складність завдань тестів відповідатиме Програмі зовнішнього незалежного оцінювання, що враховує специфіку вивчення іноземної мови на рівні стандарту (академічному) та на профільному рівні. Тому тестування передбачає виконання сертифікаційної роботи, що містить завдання різних рівнів складності.
Кожен учасник зовнішнього оцінювання має право скласти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів з переліку:
• української мови і літератури
• історії України
• математики
• біології
• географії
• фізики
• хімії
• англійської мови
• іспанської мови
• німецької мови
• французької мови
Переклад завдань сертифікаційних робіт з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії буде здійснюватися кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською мовами.
Основні терміни зовнішнього незалежного оцінювання в інфографіці.



Державна підсумкова атестація у формі зовнішнього незалежного оцінювання
Для випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів будуть зараховані як оцінки за державну підсумкову атестацію за шкалою 1–12 балів. Першим обов’язковим предметом ДПА є українська мова і література (частина з української мови). Другим – за вибором випускника: математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття). Третій предмет випускники обирають самостійно із запропонованого вище переліку.
Також 2018 року державну підсумкову атестацію з української мови і літератури у формі зовнішнього незалежного оцінювання проходитимуть учні (слухачі, студенти) професійно-технічних і вищих навчальних закладів, які 2018 року здобудуть повну загальну середню освіту.













































Установлення «порогового бала»
Для визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал», тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Засідання з визначення порогового бала транслюється онлайн. У 2018 році пороговий бал з математики, української мови і літератури, іноземних мов, біології буде визначено до 14 червня, з історії України, географії, фізики, хімії – до 20 червня.  Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат зовнішнього оцінювання з цього предмета для вступу до вищих навчальних закладів. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового бала», отримають оцінку за шкалою 100–200 балів і матимуть право брати участь у конкурсному відборі під час вступу на навчання.













    Зареєструватися для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні можна на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.      Реєстрація триватиме з 10 до 31 січня 2017 року.Кожен зареєстрований учасник може скласти тести:
  • 1 квітня - з української мови і літератури;
  • 8 квітня – з одного з обраних предметів (історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, російської, французької мов).
    Участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні платна. Вартість тестування визначає регіональний центр оцінювання якості освіти.Більше про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання можна дізнатися на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.       Довідково:Пробне зовнішнє незалежне оцінювання – важлива складова підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.Це можливість:
  • ознайомитися з процедурою та стандартизованими тестами, що відповідають вимогам Програм, характеристикам та структурі сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року;
  • виконати пробний тест та попрактикуватися в заповненні бланків відповідей;
  • навчитись ефективно розподіляти час;
  • отримати правильні відповіді та дізнатися результат тестування;
  • психологічно налаштуватися на проходження зовнішнього незалежного оцінювання;
  • оцінити власний рівень навчальних досягнень.
 За матеріалами УЦОЯО
Пройти тест ЗНО на шару 

Немає коментарів:

Дописати коментар